Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Kohtusse viib pigem omaste kaebus
Eestis patsiendid kohtumajja naljalt samme aga ei sea – advokaadi- ja kohtukulud on suured ning tihti pole patsiendil ka piisavalt teadmisi nõude esitamise ja hagemise protseduurist. Vahel seda siiski tehakse.
Põhja-Eesti Regionaalhaigla juht Agris Peedu toob välja, et viimasel neljal aastal on nende haigla vastu tervishoiuteenuse osutamisega seonduvalt kohtusse pöördutud viiel korral.
Advokaadibüroo Teder jurist Janus Paurman kõneles augustis toimunud arvamusfestivalil, et kuna meditsiinialased vaidlused on enamjaolt delikaatset laadi, saavad paljud neist kõigi osapoolte huvides lahenduse enne igasugust kohtuskäimist kokkukeppe teel.
Eesti Arstide Liidu juht Lembi Aug ütles Meditsiin 2017 konverentsil, et üha kasvavad invasiivsed ravi- ja uurimismeetodid tõstavad tüsistuse riski ja kaebustega lõppevaid juhtumeid tõotab tulevikus tulla rohkem kui seni. Kas loodavast vastutuskindlustusest on arstidele selles olukorras tuge?
Tartu ülikooli kliinikumi nõukogu rahuldas eelmisel nädalal kliinikumi juhatuse liikme ülemarst Margus Ulsti tagasiastumispalve. Tema lahkumiseni viisid pinged kliinikumis ja arstide liidu taotlus, mille oli kaasa toonud eetikanormide vastu eksimine raviveaga haigusloo käsitlemisel.
Ehkki sotsiaalministeeriumi prioriteet number üks on suve lõpul tervishoidu lisaraha leidmine, ei ole haiglate ja arstide poolt aastaid oodatud patsiendikindlustuse eelnõu jäädavalt kalevi alla jäänud vaid võetakse taas lauale juba paari nädala pärast septembri lõpul.