Advokaadibüroo Teder jurist Janus Paurman kõneles augustis toimunud arvamusfestivalil, et kuna meditsiinialased vaidlused on enamjaolt delikaatset laadi, saavad paljud neist kõigi osapoolte huvides lahenduse enne igasugust kohtuskäimist kokkukeppe teel.
- Janus Paurman, jurist. Foto: http://tederlaw.ee
Paurmani sõnul ei ole me oma kultuuriruumis harjunud hagema – kardame kohtuinstantsi, see on aeganõudev ja raske tee. "Mõned kaasused saavad lahendi juba esimeses kohtuastmes, parimad kaasused aga on muidugi need, mis ei jõuagi kohtusse," ütles Janus Paurman.
Seotud lood
Vastutuskindlustuse teema on jõudnud faasi, kus on algamas seaduseelnõu väljatöötamine. Tulemusi aga veel järgmiseks aastaks oodata pole, rääkis Arstide Päevadel sotsiaalministeeriumi tervisesüsteemi arendamise osakonna juhataja Agris Koppel.
Terviseamet toetab tervishoiuteenuse osutajate mittesüülise sundkindlustuse loomist ja teeb ettepaneku seostada see tegevuslubade omamisega (väljaandmisega) ning luua riiklik kindlustusfond terviseameti juurde, seisab terviseameti poolt sotsiaalministeeriumile saadetud arvamuses.
Eesti Arstide Liidu juht Lembi Aug ütles Meditsiin 2017 konverentsil, et üha kasvavad invasiivsed ravi- ja uurimismeetodid tõstavad tüsistuse riski ja kaebustega lõppevaid juhtumeid tõotab tulevikus tulla rohkem kui seni. Kas loodavast vastutuskindlustusest on arstidele selles olukorras tuge?
Tartu ülikooli kliinikumi nõukogu rahuldas eelmisel nädalal kliinikumi juhatuse liikme ülemarst Margus Ulsti tagasiastumispalve. Tema lahkumiseni viisid pinged kliinikumis ja arstide liidu taotlus, mille oli kaasa toonud eetikanormide vastu eksimine raviveaga haigusloo käsitlemisel.
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!