Äge müokardiinfarkti patsientide haiglaeelne viivitus esimese meditsiinilise kontaktini oli 2016. aastal rohkem kui pooltel juhtudel pikem kui 2 tundi. Seega püsib vajadus paremini teavitada inimesi müokardiinfarktile viitavatest sümptomitest ja kiirabi kiiresti kutsumise olulisusest.
Vereringeelundite haigused on Eestis, nagu kogu maailmas, aastaid juhtivaks surma põhjuseks. Suremus südame-veresoonkonnahaigustesse (sh müokardiinfarkti) on Eestis ligi kaks korda kõrgem võrreldes Euroopa keskmisega. Eesti on jätkuvalt Euroopas südame isheemiatõve suremuselt esikuuikus, selgub Müokardiinfarktiregistri värskest aruandest.
Seotud lood
Psühhosotsiaalsetest riskiteguritest, nende mõjust inimese tervisele ning hindamise ja ravi vajalikkusest räägime Vilniuse Ülikooli haigla Santarose kliinikumi kardioloogia- ja angioloogiakeskuse I kardioloogiaosakonna juhataja professor Žaneta Petrulionienėga.
Kui südame-veresoonkonnahaigustesse suremist tuleb viimastel aastatel Eestis ette üha vähem, on südamepuudulikkuse esinemissagedus kasvanud.
Pingeline töö, kus stressitase ja adenaliin kõrge, seab ohtu südame tervise. Just selline töö on ka arstidel.
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!