Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Eesti võib siirdemeditsiini infrastruktuurist välja astuda
Riiklik siirdemeditsiini ja kliiniliste teadusuuringute keskus on hädas rahvusvahelisse infrastruktuuri EATRIS ERIC liikmemaksu tasumisega ning kui läbirääkimistega ei saavutata uueks perioodiks sobivat tasu, soovitakse liikmelisus lõpetada.
Tartu ülikool, Eesti maaülikool ja TÜ Kliinikum pöördusid läinud aasta novembris sotsiaalministeeriumi poole riigilt toetuse saamiseks liikmemaksu tasumiseks, et Riiklik siirdemeditsiini ja kliiniliste teadusuuringute keskus saaks ka edaspidi kuuluda rahvusvahelisse infrastruktuuri EATRIS ERIC.
Riiklik siirdemeditsiini ja kliiniliste teadusuuringute keskus palus sügisel sotsiaalministeeriumilt abi ahvusvahelisse infrastruktuuri EATRIS ERIC liikmemaksu tasumiseks, kuid ministeeriumil raha pole.
Tartu ülikool, maaülikool ja kliinikum pöördusid sotsiaalministeeriumi poole riigilt toetuse saamiseks liikmemaksu tasumiseks, et Riiklik siirdemeditsiini ja kliiniliste teadusuuringute keskus saaks ka edaspidi kuuluda rahvusvahelisse infrastruktuuri EATRIS ERIC. Eesti on selle liige alates Eesti 2013. aastast.
Kliinikum taotleb õpetushaigla kulude hüvitamise toetuse suurendamist 2019. aasta riigieelarve koostamisel vähemalt kahekordseks, et saavutada 2000ndate aastate osakaal ja selle järkjärgulist suurendamist tasemeni (vähemalt 10-12 mln eurot), mis kataks lisaks ravitöö produktiivsuse langusele kliinilise arendustööga seotud kulud.