Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Ida-Virumaa vajab psühhiaatria eriala jätkusuutlikkust
TÜ Kliinikum, Ida-Viru Keskhaigla ja Ahtme haigla pöördusid sotsiaalministeeriumi poole ettepanekuga, et ministeerium koostöös Eesti Psühhiaatrite Seltsiga töötaks välja meetmed Ida-Virumaal psühhiaatria eriala jätkusuutlikkuse tagamiseks.
Kavandatavate meetmete eesmärkideks peaks haiglate hinnangul olema psühhiaatrite, kliiniliste psühholoogide, vaimse tervise õdede ja teiste spetsialistide piisavas mahus Ida-Virumaale tööle asumise tagamine. Lisaks psühhiaatria eriala teenuste integreerimine teiste Ida-Virumaal osutatavate aktiivravi erialadega ja vajaliku infrastruktuuri rajamine.
Igal aastal jõuab psühhiaatrite juurde üha enam inimesi, kuid paraku on psühhiaatrid ülekoormatud ja ennetustöö pole veel süsteemseks muutunud. Samuti on psühiaatreid liiga vähe.
Tartu ülikooli meditsiiniteaduste valdkonnas kandideeris sel aastal residentuuri 202 taotlejat, neist 70 kahele erialale. Kokku alustas sel aastal residentuuris 144 arst-residenti.
Terviseministri sõnul on mitmed Eesti haiglad psühhiaatrialepingust loobunud, sest isegi kui lisaraha kaasa tuleb, ei ole neil teenuse osutamiseks arste.