Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuur kiitis heaks Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli terviseteaduse magistriõppe õppekava.
- Foto: Scanpix/ PantherMedia
Terviseteaduse magistriõppekava valmis koostöös Tallinna ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooli, Tartu Ülikooli, Eesti Õdede Liidu, tööandjate ja vilistlastega. Õppekava eesmärk on luua võimalused teadmiste süvendamiseks terviseteaduses, tagada valmisolek tööks tervishoiuspetsialistina nii interdistsiplinaarses meeskonnas kui iseseisvalt, teha uurimis- ja arendustööd ning jätkata õpinguid doktoriõppes. Esimene vastuvõtt terviseteaduse õppekavale on planeeritud spetsialiseerumisega neljale eriõenduse valdkonnale ning õppima asumise eelduseks on kõrgharidus õe või ämmaemandana.
Seotud lood
Viimase aasta jooksul oleme palju kokku puutunud olukorraga, kus teised tervishoiutöötajad ei tea, millised on Eestis õdede spetsialiseerumisvõimalused, tervishoiutöötajate registris õe kohta käivad kanded ning seosed omandatud hariduse ja karjäärivõimaluste vahel.
Läinud nädalal sai Tallinna ja Tartu tervishoiu kõrgkoolide talvistel lõpuaktustel kõrghariduse diplomi 228 õde ja 53 õde-spetsialisti.
Ida-Tallinna Keskhaigla ja Tallinna Tehnikaülikool sõlmivad täna koostööleppe, mis hõlmab ühistööd teadus-, arendus- ja loometegevuse ning õppetöö alal.
Rahvusvahelise õdede nädala raames tunnustab Regionaalhaigla parimaid õdesid ja hooldustöötajaid, toimub õdede konverents, kus juhitakse tähelepanu olulisematele muudatustele ja arengutele õendustegevuse valdkonnas ja igapäevastele väljakutsetele. Õdede tänuüritusel osaleb tervise- ja tööminister Riina Sikkut.
Kandideerimine kuni: 09.02.2025