Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
TEHIK: vajadus detailsemate koodide järele on mõistetav
Tervise ja heaolu infosüsteemide keskus (TEHIK) tõdeb, et kuna Eestis on hetkel kasutusel RHK-10 2005. aasta versioon, mis piirdub valdavalt kolmekohaliste koodidega, siis on tervishoiuteenuse osutajate vajadus detailsemate koodide järele mõistetav.
Sotsiaalministeerium edastas TEHIKule ettepaneku täiendada rahvusvahelise haiguste ja tervisega seotud probleemide statistilise klassifikaatori (RHK-10) kümnendat väljaannet järgmise diagnoosi - perekondlik hüperkolesteroleemia (E78.01) - kodeerimise võimalusega. Ettepaneku taga on Eesti Kardioloogide Seltsi pöördumine.
WHO on välja töötanud rahvusvahelise haiguste ja tervisega seotud probleemide statistilise klassifikaatori üheteistkümnenda väljaande (RHK-11), mida saab kasutusele võtma hakata alates järgmisest aastast.
Järgmisel nädalal toimuva Balti VII Ateroskleroosi Kongressi raames saadavad korraldajad kolme riigi juhtidele tähtsa dokumendi: perekondliku hüperkolesteroleemia diagnoosimise ja ravi parandamise kutse. Kongressi korraldaja professor Margus Viigimaa selgitab.
Kotka Silmakabinet otsib oftalmoloogi, kellel on huvi lisaks erialasele praktikale ka ettevõtluse vastu. See on Sinu võimalus liituda äripartnerina ja saada ettevõtte kaasomanikuks!