WHO on välja töötanud rahvusvahelise haiguste ja tervisega seotud probleemide statistilise klassifikaatori üheteistkümnenda väljaande (RHK-11), mida saab kasutusele võtma hakata alates järgmisest aastast.
- Foto: Scanpix/ PantherMedia
Klassifikaatori uuendatud versioon võetakse praeguste plaanide kohaselt kasutusele ka Eestis. Sotsiaalministeeriumi esindaja sõnul on veel vara öelda, millal täpsemalt võiks Eesti uuele kodeerimissüsteemile üle minna ning millised on sellega kaasnevad suuremad muudatused haiguste kodeerimisel. Ta selgitas, et klassifikaatori uuenduste ülevõtmine on mitmeaastane protsess, mis vajab analüüsi ja koostööd arstide ning ülikooliga. Seejärel saab alustada tõlkimise, WHO-ga kooskõlastamise ja digiteerimisega.
Seotud lood
Kardioloog professor Margus Viigimaa sõnu oli eelmisel nädalavahetusel Balti VII Ateroskleroosi Kongressil räägitu ülivõrdes ja temagi jaoks oli palju uut ja huvitavat. Esitasime professorile 6 küsimust.
Järgmisel nädalal toimuva Balti VII Ateroskleroosi Kongressi raames saadavad korraldajad kolme riigi juhtidele tähtsa dokumendi: perekondliku hüperkolesteroleemia diagnoosimise ja ravi parandamise kutse. Kongressi korraldaja professor Margus Viigimaa selgitab.
Tervise ja heaolu infosüsteemide keskus (TEHIK) tõdeb, et kuna Eestis on hetkel kasutusel RHK-10 2005. aasta versioon, mis piirdub valdavalt kolmekohaliste koodidega, siis on tervishoiuteenuse osutajate vajadus detailsemate koodide järele mõistetav.
Kandideerimise tähtaeg: 15.12.2024