Eesti Teadusagentuuri juhatus otsustas hindamisnõukogu ettepanekul anda välja 76 uut granti. Teiste seas saab rahastuse 13 arsti- ja terviseteaduste valdkonna projekti.
- Professor Jaan Eha Foto: Postimees /Scanpix Baltics
„Tänavune uurimistoetuste konkurss kinnitas järjekordselt meie teadlasete väga tugevat taset kõikides teadusvaldkondades. Kuigi arvudes oli sel aastal konkurss eelmise aastaga võrreldes natuke leebem, jäid paljud ülimalt tugevad taotlused rahalise ressursi piiratuse tõttu rahastamata,“ rääkis Eesti Teadusagentuuri juhatuse esimees Andres Koppel. Ta lisas, et tuleb nõustuda mitmete teiste riikide teadusagentuuride väljaöeldud hinnanguga, et mõistlikuks edukuse määraks võiks lugeda seda, kui rahastuseni jõuaks ligikaudu üks kolmest taotlusest, tänavuses voorus oli see suhe veel üks viiele. Koppel avaldas lootust, et eelmise aasta lõpus sõlmitud teadusleppe tulemusena kasvav teaduse rahastamine võimaldab suurendada alates 2020. aastast ka uurimistoetuste kogumahtu.
Seotud lood
Eesti on tänaseks saavutanud oma arengus lae, millest läbi murdmiseks vajame me senisest erinevat lähenemist teadusele, kirjutab Tartu Ülikooli nõukogu esinaine ja AS Chemi-Pharm asutaja Ruth Oltjer Äripäevas.
Rahandusminister Toomas Tõniste tõdes, et investeeringud teaduse arendusse ei panusta piisavalt sisemajanduse kogutoodangu kasvu, mistõttu on rahastust keeruline suurendada. Teaduse alarahastus mõjutab tugevalt ka meditsiini.
TÜ meditsiiniteaduste valdkond on teinud ettepaneku moodustada sotsiaalministeeriumi juurde Eesti meditsiiniuuringute nõukogu.
TÜ kliinilise geneetika keskuse juhataja Katrin Õunap sõidab oktoobris Ameerika Ühendriikidesse, et tuua vastuseid Eesti peredele, kes on hädas seni tundmatute haigustega.
Notino ilutoodete veebipood pakub laia tootevalikut just talveperioodiks, mis aitavad talve kergemini ja tervemana vastu pidada.