Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Verekäitlemisel tekkis erinevaid ohujuhtumeid
2018. aastal saabus ravimiametile verekäitlejatelt 61 ohujuhtumi esmast teatist. Muuhulgas anti teada ka eksimusest patsiendi identifitseerimisel ning B-hepatiidi ülekandumisest.
Verekäitlejatelt saabus ravimiametile 2018. aastal 61 ohujuhtumi esmast teatist. Neist 26 juhul teavitati vereülekande ajal või pärast seda täheldatud raskest kõrvaltoimest või selle kahtlusest, mis olid seotud immunoloogilise hemolüüsi, vereülekandest tingitud akuutse kopsude kahjustuse, B-hepatiidi ülekandumise kahtlusega või anafülaksiaga.
Rakkude, kudede ja elundite hankimise ja käitlemise raskete kõrvaltoimete ja kõrvalekallete teatisi laekus Eesti hankijatelt ja käitlejatelt ravimiametile 2018. aastal kokku neliteist, neist üksteist sugurakkude ja embrüote käitlejatelt.
Tallinnas algas kohtuprotsess haiglaõe üle, kes vereülekande käigus andis patsiendile vale verd. Hullem veel – haige ei vajanud ülekannet üldse. Kohtus käib võitlus suure raha pärast.