Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Pildid: Vaimse tervise konverents
Möödunud nädalal toimunud vaimse tervise konverents tõi kokku üle 400 osaleja, kelle seas oli nii perearste ja -õdesid, kliinilisi psühholooge, psühhiaatreid, vaimse tervise õdesid kui teisi teemast huvitatud meedikuid.
Eesti Psühhiaatrite Seltsi president Andres Lehtmets Foto: Julia-Maria Linna
Iga neljas täiskasvanu kogeb aastas mõnda vaimse tervise probleemi ja ligikaudu viiendikul lastest ning noortest esineb vaimse tervise häireid, mis vajavad spetsialisti abi. Tihtilugu pöördutakse murega esmalt just esmatasandi poole. Perearstidele on pandud suur vastutus, sest lühikese vastuvõtuaja tõttu on täpse diagnoosi panemine kohati keerukas. Järjest sagedamini esineb patsientidel mitu vaimse tervise probleemi koos. Selliste inimeste ravi on ka oluliselt keerukam.
Igal aastal jõuab psühhiaatrite juurde üha enam inimesi, kuid paraku on psühhiaatrid ülekoormatud ja ennetustöö pole veel süsteemseks muutunud. Samuti on psühiaatreid liiga vähe.
Confido Healthcare Group omandas täna enamusosaluse sõltuvusravikliinikus TSF Kliinik, mille senine juht Kaja Heinsalu asub juhtima tehingu järgselt tekkivat Confido Sõltuvusravikeskust.
Artiklis, kus Žaneta Petrulionienė räägib südamehaiguste psühhosotsiaalsetest riskiteguritest, tuuakse välja ja seletatakse lahti mitu probleemi, mis on kindlasti olulised ka psühhiaatri pilgule.