Uuringust selgub, et telemeditsiini lahenduse kasutuselevõtt Põhja-Eesti Regionaalhaiglas on muutnud infarktiga patsientide liikumist sujuvamaks ja kiiremaks nii haiglaeelses etapis kui ka haiglasiseselt.
Uuring võrdles infarktiga patsientide käsitlemist Regionaalhaigla kiirabis ja Regionaalhaiglas 2010-2013 s.o ilma telemeditsiinilise toetuseta ajal ja aastatel 2016-2018, kui telemeditsiin töötas sujuvalt. Selgus, et telemeditsiini lahenduse kasutuselevõtt on muutnud infarktiga patsientide liikumist sujuvamaks ja kiiremaks nii haiglaeelses etapis kui ka haiglasiseselt. Aeg kiirabi saabumisest patsiendi juurde koju kuni koronaarinteventsiooni alguseni oli lühenenud lausa 44%. Samuti leiti vahe 30 päeva elulemuses telemeditsiini grupi patsientide kasuks, kus elulemus oli 100%, selgus Põhja-Eesti Regionaalhaigla kiirabi osakonna juhataja Lilian Läätse Lissabonis e-tervise tippkohtumisel peetud ettekandest.
Seotud lood
Vormsi ja Kihnu perearstid saavad telemeditsiinivahendid, mille kasutuselevõtt toetab perearstikeskuse tööd ning tagab saarte elanikele suurema turvatunde, teatas sotsiaalministeerium.
Kihnu ja Vormsi saarel on juba mõnda aega kasutatud telemeditsiini võimalusi - perearst tuleb saarele korra nädalas ja ülejäänud aja hoiab pereõde arsti kohvri ja interneti teel toimuvaga kursis, kirjutas ERR.
Kaugtööna Vormsi perearstitööd tegev Madis Tiik kirjutab arvamuses, et ehkki telemeditsiin ja e-teenused on saadaval, siis teadlikult neid kasutusse ei võeta - liiga odav.
Mõttekeskus Praxis esitleb täna uuringut telemeditsiini rakendamisest Eestis. Töö raames hinnati telemeditsiini ehk kaugtervishoiu laiema rakendamise vajadusi, võimalusi ja eeldusi. E-tervist on seni pigem andmepanga või taristuna käsitletud, kuid vähe on kaasatud uudsete teenuste potentsiaali.
Kandideerimise tähtaeg: 15.12.2024