Sotsiaalministeerium saatis kooskõlastusringile eelnõu patsiendikindlustussüsteemi loomiseks. Koos kindlustuse loomisega on kavas kaasajastada ka patsiendiohutuse süsteemi, et soodustada ravivigadest teavitamist ja nende ennetamist.
- Sotsiaalminister Tanel Kiik usub, et uue sedusega saavad patsientide huvid paremini kaitstud. Foto: Raul Mee
„Patsiendikindlustuse loomisega astume kogu tervishoiusüsteemiga uude ajastusse, kus patsientide huvid saavad senisest paremini kaitstud ning süsteem toetab ohutumat ja kvaliteetsemat ravi,“ ütles sotsiaalminister Tanel Kiik. „Raviasutustel ja arstidel võimaldab see edaspidi ohujuhtumitega senisest avatumalt ja julgemalt tegeleda ning neist õppida.“ Minister tänas kõiki eelnõu väljatöötamises osalenud töörühma liikmeid ja kaasatud eksperte, kes on aidanud kaasa tervishoiu jaoks niivõrd olulise muutuse ellukutsumisele.
Seotud lood
Sotsiaalministeeriumi tervishoiuvõrgu juht Heli Paluste tutvustas konverentsil Meditsiin 2019 sotsiaalministeeriumis väljatöötamisel olevat patsiendikindlustuse seadust (PKS), mis peaks jaanuaris jõudma avalikule kooskõlastusringile.
Viimaseid päevi ametis olev tervise- ja tööminister Riina Sikkut rääkis intervjuus Meditsiiniuudistele, mida ta peab oma ametiaja olulisemateks saavutusteks ning mida arvab tervise- ja tööministri vastutusala paigutamisest sotsiaalministri alla.
Soomes on patsiendikindlustuse süsteem toiminud juba aastakümneid, seetõttu oleme ka Eesti loodava süsteemi aluspõhimõtete väljatöötamisel Soomest eeskuju võtnud, kirjutab tervise- ja tööminister Riina Sikkut.
Eesti Arstide Liidu president Jaan Sütt tõi konverentsil Meditsiin 2019 oma ettekandes välja, et praegust töö- ja juhtimiskorraldust tervishoius tuleb muuta, kuna siis saaksid arstid teha tööd, milleks nad on välja õppinud.
Kandideerimise tähtaeg: 15.12.2024