Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Farmaatsiavaldkonnas loodi koostööplatvorm
Tartu Ülikooli farmaatsia instituudis kogunesid juuni alguses Eesti farmaatsiavaldkonna organisatsioonide, sh kahe kõrgkooli esindajad, et ühiselt arutada valdkonna tulevikku, õppe kestlikkust, rahastamist ja eriala populariseerimist.
Tartu Ülikooli farmaatsia instituudi juhataja Ain Raal. Foto: Eiko Kink
„Ümarlaud möödus väga konstruktiivses ning tulemustele, tulevikule ja koostööle orienteeritud õhkkonnas,“ sõnas Tartu Ülikooli farmaatsia instituudi juhataja Ain Raal. „Teeb head meelt, et lisaks farmaatsiaharidusele on tähelepanu all kogu farmaatsia tulevik,“ lisas ta.
Paljud tervisemured peaksid saama esmase lahenduse juba apteegis, et vähendada survet meditsiinisüsteemile, ütles Eesti Proviisorite Koja tegevjuht Karin Alamaa-Aas täna rahvusraamatukogus toimuval apeegivaldkonna innovatsioonikonverentsil.
Apteeker on tervishoiu väravavaht: inimesed sisenevad sageli tervishoidu ja pärast ravimi väljastamist ka väljuvad süsteemist läbi apteegi. Apteeker on inimeste jaoks kõige ligipääsetavam tervishoiutöötaja, kirjutab Eesti Apteekide Ühenduse juhatuse liige, proviisor Kristiina Sepp.
Eesti apteekrid tulid täna kokku, et arutleda selle üle, mis on kvaliteetne apteegiteenus ning kuidas seda veelgi tõhustada. Tõdeti, et apteekri roll tervishoiusüsteemis on suurenemas.
Mustamäe Keskuse kõrvale on peagi kerkimas mahukas uus esmatasandi tervisemaja. 6-korruselisse hoonesse on oodatud erinevad terviseteenuste pakkujad alates perearstidest lõpetades erispetsialistide ja vaimse tervise praksistega. Mitmed teenusepakkujad, sh mainekas labor on broneerimislepingud juba sõlminud, kuid ruumi on veel piisavalt kliinikutele, kes soovivad asuda uues hoones mitme linnaosa sõlmpunktis nii auto kui ühistranspordiga hästi ligipääsetavas kohas.