Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
90% ärevushäiretest on ravitavad
Suurem osa ärevushäiretest on ravitavad, kuid abi otsimiseks on vaja esmalt probleemi teadvustada, tõdeb peaasi.ee tegevjuht ja kliiniline psühholoog Anna-Kaisa Oidermaa.
Ärevushäire ei möödu iseenesest, seda peab ravima. Foto: PantherMedia, Scanpix
Ärevushäiretega puutub elu jooksul kokku hinnanguliselt ligi 30% inimestest. „Teadlikult või seda endale teadvustamata seisavad paljud meie hulgast silmitsi ärevushäiretega, mistõttu on äärmiselt oluline tõsta inimeste teadlikkust vaimse tervisega tegelemise olulisusest ja võimalustest,“ ütles peaasi.ee tegevjuht ja kliiniline psühholoog Anna-Kaisa Oidermaa.
Alkoholisõltuvuse ravi kestab kaua ja on täis tagasilööke. 70% langeb tagasi esimese aasta jooksul pärast ravi ja kõige riskantsemad on esimesed kolm kuud, kirjutab Tartu Ülikooli Kliinikumi psühhiaatriakliiniku arst-õppejõud psühhiaatria erialal Teelia Rolko.
Psühhiaatriliste haiguste klassifikaatorid ei käsitle suitsidaalsust eraldi diagnoosina. Küll on see mõte olnud liikvel nii DSMi uuendamisel eraldiseisva diagnostilise ühikuna või vähemasti eraldi teljena, kirjutab Lääne-Tallinna keskhaigla psühhiaatriakeskuse juhataja Andres Lehtmets.