Nii Eesti Hambaarstide Liit kui sotsiaalministeerium peavad vajalikuks täiskasvanute hambaravihüvitist muuta, ent pakutavad suunad on erinevad.
- EHL senine president Marek Vink (paremal) vestlemas haigekassa juhi Rain Laanega. Foto: Raul Mee
Eesti Hambaarstide Liit on täiskasvanute hambaravihüvitise süsteemi suhtes olnud algusest peale kriitiline ning üks nende peamisi soovitusi on olnud, et hambaravihüvitis muudetaks patsiendiga kaasas käivaks. Just seda lubas oma tööplaanis ka praegune koalitsioon. Tänaseks on sotsiaalministeeriumis valmis saanud analüüsi hambaravihüvitise täiendamiseks, ent hambaarstide liidu pettumuseks neid selle tegemisse ei kaasatud ning järeldused, milleni analüüsis jõuti, erinevad liidu omadest. Muuhulgas leitakse analüüsis, et võimalus saada teenust just oma hambaarsti juurest ei ole elanikkonna jaoks esmatähtis.
Seotud lood
Äripäev koostas 2018. aasta andmete põhjal parimate palgamaksjate TOPi, kust leiab ka mitmeid tervishoiu-ja sotsiaalvaldkonna ettevõtteid.
Eesti 2018. aasta tervishoiukulud kasvasid aastaga 14,5%, küündides 1,74 miljardi euroni, sealjuures leibkondade omaosaluse osatähtsus on jõudmas kriitilise piirini.
2018. aastal tehti Eestis kõikidel hambaarsti erialadel kokku ligi 1,96 miljonit visiiti. Aastaga visiitide arv pisut langes.
9 kuuga on haigekassa tasunud üle 10 mln euro 40eurosele täiskasvanutele mõeldud hüvitusele, kokku on eri hambaravihüvitusi makstud välja 40 mln eurot.
Mustamäe Keskuse kõrvale on peagi kerkimas mahukas uus esmatasandi tervisemaja. 6-korruselisse hoonesse on oodatud erinevad terviseteenuste pakkujad alates perearstidest lõpetades erispetsialistide ja vaimse tervise praksistega. Mitmed teenusepakkujad, sh mainekas labor on broneerimislepingud juba sõlminud, kuid ruumi on veel piisavalt kliinikutele, kes soovivad asuda uues hoones mitme linnaosa sõlmpunktis nii auto kui ühistranspordiga hästi ligipääsetavas kohas.