Üleeuroopalisest ravimite ehtsuse kontrolli käivitamisest täitus 9. veebruaril aasta. Eelmisel aastal kontrolliti 19,5 miljoni retseptiravimi ehtsust, võltsinguid ei tuvastatud.
Eesti Ravimite Ehtsuse Kontrolli SA (REKS) juhatuse esimehe Raul Milli sõnul saab esimese aastaga igati rahule jääda, sest ravimite ehtsuse kontrollimine on apteekrite ja teiste ravimikäitlejate seas edukalt juurutatud. „Loodud süsteem on oluline ennetusvahend võltsitud ravimite tuvastamiseks, kuid ka neid tootvate või toota plaanivate kuritegelike organisatsioonide kõrvaldamiseks maailmast. Kvaliteetse ravimituru ning patsientide tervise ja heaolu tagamiseks teevad kõik riigid ühiseid jõupingutusi. Kõige olulisem aga on, et võltsitud ravimeid ei ole Eestis tuvastatud, seega on süsteemi töö olnud efektiivne,” sõnas Mill.
Seotud lood
Nüüdseks üle nelja kuu käigus olnud üleeuroopalise ravimite ehtsuse kontrolli süsteemiga on tänaseks liitunud umbes 70% kõigist ravimikäitlemisega seotud osapooltest Euroopas. Eestist on süsteemiga liidestunud kõik ravimite käitlemisega seotud osapooled. Selle aja jooksul on kõikide riikide peale kokku leitud vaid kaks võltsingukahtlusega ravimit.
Üle-euroopalist ravimite ehtsuse kontrolli on nüüdseks rakendatud veidi üle ühe kuu. Tagasivaade esimesele kuule näitab, et kriitilisi tõrkeid pole esinenud, kuid veateated tekitavad asjatut infomüra.
Eesti asus ühes teiste Euroopa Liidu riikidega 9. veebruarist retseptiravimite ehtsust kontrollima. Kuna süsteem nõuab kulusid, hakkasid kohe ka ringlema jutud, et ravimid muutuvad nüüd kallimaks. Esialgu ei leia see kusagilt kinnitust.
Laupäeval, 9. veebruaril käivitus üleeuroopaline ravimite ehtsuse kontrolli süsteem. Esimeste päevade tagasiside on valdavalt rahulik ja äraootav, kuigi süsteemis on esinenud juba ka tõrkeid.
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!