Sama haigust põdevaid patsiente koondav ühing pakub tuge ning võimaldab kaasa rääkida õigusloomes. Selliste ühingute tugisambaks on arstid, kellel oma haigete käekäik on südamel.
- Tallinna Lastehaigla lastekirurg Ann Paal. Foto: Raul Mee
1. veebruaril kogunes Tallinnas puuetega inimeste koja ruumidesse ligemale poolsada inimest, et rääkida Turneri sündroomist. Teadmiste jagamise kõrval oli kohtumisel veel üks eesmärk: asutada Turneri sündroomiga patsiente esindav ühing. Ettevõtmist vedas lasteendokrinoloog Ülle Einberg, kel olemas juba aastakümnetagune kogemus laste ja noorte diabeediühingu loomisega. Sellest, et ka Turneri sündroomiga inimesed vajavad oma ühingut, on kahe endokrinoloogi, Ülle Einbergi ja Ülle Jakovlevi vahel juttu olnud juba ligi paarkümmend aastat. “Täna oleme selleni jõudnud, et aktiivsed inimesed on kokku saanud,” tundis Einberg seminari avades rõõmu.
Seotud lood
Naistearst Marek Šois kirjeldab kodulehele pandud värskes teates mulluste uuringute käigus välja tulnud haruldasemaid leide. Muu hulgas diagnoosis ta üliharuldase MPPH sündroomi, mille põhjuseks oli heterosügootne mutatsioon CCND geenis.
Päev enne seda, kui Eesti Vabariik saab 98 aastat vanaks, peetakse Tallinna Lastehaigla Laste Vaimse Tervise Keskuse saalis pidulik hommikuaktus, kus kõneleb Riigikaitse komisjoni liige Madis Milling ning autasustatakse lastehaigla elutöö- ning kolleegipreemia saajaid. Laureaatide nimed avalikustatakse pärast aktuse toimumist.
Kandideerimise tähtaeg: 15.12.2024