Itaalia riikliku tervishoiuameti uuringust selgus, et 99% juhtudest on olnud koroonaviirusesse surnud inimesel ka mingi muu haigus, kirjutab Hiina scmp.com
uudisteportaal.
Itaalia tervishoiuasutused uurivad meditsiinilisi andmeid, et mõista, miks on koroonaviirusesse suremise protsent riigis nii kõrge. Uuring võiks anda ülevaate sellest, miks on Itaalia suremus kõrgem kui teistes riikides - umbes 8 protsenti kõigist nakatunutest.
Haiguse tõttu surnud inimeste keskmine vanus on 79,5 eluaastast ja üle kolmel neljandikul neist oli kõrge vererõhk, samas kui umbes kolmandikul oli diabeet.
Pärast seda, kui viirussurmade arv ulatus enam kui 2500ni ja viimase nädalaga suurenes see arv 150 protsenti, on tervishoiuasutused analüüsinud andmeid, et saada vihjeid haiguse leviku tõkestamiseks. Seni pole see õnnestunud, sest kolmapäeval oli surmajuhtumeid juba 475, kokku vähem kui kuu ajaga 3000 surmajuhtumit. Itaalias on enam kui 31 500 kinnitatud haigusjuhtumit.
Peaminister Giuseppe Conte valitsus hindab, kas pikendada üleriigilist karantiini pikemaks perioodiks kui aprilli algus, teatas ajaleht La Stampa kolmapäeval.
Patoloogiata surnuid ülivähe
Roomas asuv instituut on läbi vaadanud umbes 18 protsendi riigi koronaviiruse surmajuhtumite haiguslugudest ja leidis, et kõigest kolmel ohvril ehk 0,8 protsenti koguarvust polnud varasemaid patoloogiaid.
Peaaegu pooled ohvritest kannatasid vähemalt kolme varasema haiguse all ja umbes neljandikul oli kas üks või kaks eelnevat haigusseisundit.
Üle 75 protsendil oli kõrge vererõhk, umbes 35 protsendil diabeet ja kolmandikul südamehaigus.
Seotud lood
Kandideerimise tähtaeg: 22.01.2025