Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1289 COVID-19 viiruse testi, millest 17 proovi ehk 1,3 protsenti osutus positiivseks. Kokku on Eestis tänaseks tehtud 42 213 esmast testi, nendest 1552 ehk 3,7 protsenti on olnud positiivsed.
21. aprilli hommikuse seisuga vajab Eestis uue koroonaviiruse tõttu haiglaravi 124 inimest, kellest 9 on juhitaval hingamisel. Haiglatest on väljakirjutatud 169 inimest. Ööpäeva jooksul laekus info kolmest COVID-19 tõttu surnud inimesest: 80-aastane naine Ida-Viru Keskhaiglas, 73-aastane mees Kuressaare haiglas ja 99-aastane naine Saaremaa Südamekodus. Kokku on Eestis koroonaviiruse tõttu surnud 43 inimest.
Rahvastikuregistri andmetel on viimase 24h jooksul 11 positiivse testitulemuse saanud inimese elukoht Harjumaal. Pärnu maakonnas ja Tartumaal lisandus kummaski kaks, Saare maakonnas ja Järvamaal mõlemas üks positiivne proov. Positiivseid testitulemusi on absoluutarvuna kõige rohkem Harjumaal (537), järgneb Saare maakond (521). COVID-19 positiivseid proove lisandus pea kõikides vanusegruppides: kõige noorem vanusegrupis 10-14 ja kõige eakam vanusegrupis 75-79. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata
www.terviseamet.ee/koroonakaart.
Plaaniline ravi järk-järgult taastatakse
Arvestades praegust COVID-19 nakatunute hulga ja haiglaravi vajavate inimeste arvu trendi Eestis, lõpetatakse järk-järgult plaanilise ravi piirangud, mis olid seoses eriolukorraga kehtestatud haiglatele, üldarstiabi, eriarstiabi ja hambaravi osutajatele. Otsus lähtub arusaamast, et plaanilise ravi pikemaajalisel edasilükkamisel oleks paratamatult negatiivne mõju paljude inimeste tervisele. Samas peab nakkuse jätkuva leviku tõttu alustama plaanilise abi osutamisega järk-järgult ja rangelt järgides kõiki infektsioonikontrolli meetmeid.
Plaanilise ravi taasavamise kõige tähtsam eeldus on isikukaitsevahendite olemasolu ning nakkusohutu raviprotsess. Terviseameti, hädaolukorra meditsiinijuhtide ning Eesti Infektsionistide Seltsi koostöös on töötatud välja juhend plaanilise ravi ohutuks alustamiseks.
Seotud lood
Kui tavaolukorras toimub ravimiarendus mitu aastat, siis SARS-CoV-2 vastu lubavad mõned prognoosid vaktsiini juba käesleva aasta sügiseks. Ravimiamet selgitas oma ülevaates, kui realistlik see on.
Hambaarstide Liidu presidendi Piret Väli sõnul läheb hambaravi ainuüksi koroonaviiruse tõttu pruugitavate isikukaitsevahendite tõttu ühe visiidi kohta 41 eurot kallimaks.
Confido Meditsiinikeskuse omaniku Kadi Lamboti sõnul on nende tavapärasest käibest jäänud alles 30–40 protsenti. Kuna inimeste töökoormust on vähendatud, minnakse küsima toetust riigi abimeetmete paketist.
Veebiseminar arstidele ja õdedele.
Kandideerimise tähtaeg: 15.12.2024