Eesti õendustöötajate arv on kuue aastaga kasvanud 11,5%. Peamiselt on õdesid juurde tulnud perearstiabisse.
TAI tervisestatistika osakonna analüütik Eva Anderson tõi tänasel tervisestatistika teabepäeval välja, et kuigi Eesti on keskmise arstide ja õdede arvuga 1000 elaniku kohta üsna lähedal Euroopa keskmisele, paigutume siiski lahtrisse „vähe arst ja vähe õdesid“. Täpsemalt oli Eurostati andmeil 2018. aastal ELis keskmiselt 3,9 arsti ja 8,2 õde 1000 elaniku kohta, Eestis aga 3,5 arsti ja 6,3 õde.
Seotud lood
Eesti Õdede Liit kuulutas täna välja õdede ja ämmaemandate aasta Eestis. Maailma terviseorganisatsiooni poolt ellu kutsutud sündmusega juhitakse tähelepanu sellele, et praegu on Eestis täitmata umbes 500 õe töökohta. Eesti tervishoid vajaks aga tegelikult juurde umbes 4000 õde.
Eriõdede teema on oluline, kuid sellega edasiliikumiseks on vajalik defineerida eriõdede täpsed erinevused õe tegevustest, leidis haigekassa esmatasandi teenuste osakonna juhataja Külli Friedemann.
Täna arutab haigekassa tervishoiuteenuste loetelu komisjon eriõe vastuvõttude sisseseadmist. Meditsiiniuudised uuris Eesti Õdede Liidu juhatuse presidendilt Anneli Kannuselt, mis ettepanekud on komisjonile teinud Eesti Õdede Liit ja mida muudatused aitaks meditsiinisüsteemis edendada.
Eesti Õdede Liit saatis täna Haiglate Liidule, Kiirabi Liidule ja Eesti Perearstide Seltsile kollektiivlepingu läbirääkimiste projekti, milles soovib töötingimuste ja töötasu vastavusse viimist ning psühholoogilise toe võimaldamist õdedele, eriõdedele ja kutsega hooldustöötajatele.
Millistel tingimustel sooviks õed tervishoidu naasta, arutleb Eesti Õdede Liidu president Anneli Kannus.