• 16.08.21, 15:30

Vaktsiinitootjad teenivad booster-doosidega hiigeltulu

Ravimiettevõtted Pfizer, Moderna ja BioNTech teenivad Covid-19 vaktsiini toimet võimendavate kolmandate vaktsiiniannuste (nn booster-doos) abiga miljarditesse dollaritesse ulatuvat kasumit, hindavad analüütikud ja investorid.
Euroopas valmistutakse COVID-19 vastaste lisadooside pakkumiseks.
  • Euroopas valmistutakse COVID-19 vastaste lisadooside pakkumiseks. Foto: Shutterstock
Saksamaa hakkab septembrist pakkuma COVIDi seniste vaktsiinide võimendusdoose, vahendas The Local. Neid tarnivate ravimiettevõtete tulu tõotab seeläbi kasvada piisavalt suureks, et konkureerida USA gripivaktsiinide turuga.
Meditsiiniettevõtted on varem hoiatanud, et COVID-19 vastase kaitse säilitamiseks ja viiruse uute variantide, näiteks praegu Euroopas leviva väga nakkuva Delta variandi vastu võitlemiseks võib vaja minna revaktsineerimist kolmanda vaktsiinidoosiga.
Täiendavad süstid tehakse ühega kahest mRNA vaktsiinist - Pfizer/BioNTech või Moderna - ning neid manustavad Saksamaal perearstid ja mobiilsed vaktsineerimismeeskonnad.
Pfizer koos Saksa partneri BioNTechi ja Modernaga on 2021. ja 2022. aastaks müünud koroonavaktsiine juba üle 60 miljardi dollari ulatuses.
Analüütikud on teinud ka 2023. aastaks Pfizeri/BioNTechi vaktsiini tulude prognoosi, mille kohaselt teenib firma COVIDi vaktsiinidega üle 6,6 miljardi dollari, Moderna puhul arvatakse selleks summaks kujunevat 7,6 miljardi dollarit. Suur osa nimetatud tulust tuleb eelduste kohaselt just booster-dooside müügist.
Sarnaselt teistele riikidele pakub Saksamaa täiendavat kolmandat vaktsiinidoosi eakatele ja muudele COVID-19 riskirühmadele, kelle puhul on tõestatud, et neil on palju suurem oht selle nakkuse tõttu surra või haiglasse sattuda.
Kolmanda vaktsiinidoosi võimalust pakutakse ka kõigile neile, kes said kaheannuselisi AstraZeneca või ühekordseid Johnson & Johnsoni vaktsiine, selgub Saksamaa tervishoiuministri Jens Spahni avaldatud dokumendist.
Saksamaa ametiasutused on rõhutanud, et täiendav vaktsiiniannus on vabatahtlik ja lisasüst tuleks teha vähemalt kuus kuud pärast viimase vaktsiiniannuse manustamist.
Vaatamata Saksamaa praegu suhteliselt madalale nakatumismäärale naaberriikidega võrreldes, on ka seal nakkusjuhtumite arv viimastel nädalatel veidi tõusnud, peamiselt Delta variandi tõttu. Muret teeb ka riigi vaktsineerimismäära aeglustumine - valitsuse viimaste andmete kohaselt on veidi üle 56 protsendi elanikkonnast täielikult vaktsineeritud.

Seotud lood

Uudised
  • 13.08.21, 12:55
FDA andis loa COVID-19 vaktsiini lisadoosiks immuunpuudulikkusega inimestel
USA Toidu- ja Ravimiamet andis neljapäeval loa Pfizer ja Moderna COVID-19 vastaste vaktsiinidega vaktsineeritud nõrgenenud immuunsusega inimeste revaktsineerimiseks.
Uudised
  • 06.08.21, 11:39
Aamisepp: lisadoosi süstimisel ei tohi kaotada aega
Juba praegu tuleb paika panna kava, kuidas toimub vaktsineerimine, kui otsustatakse hakata tegema kolmandat ehk n-ö booster doosi COVID-19 vastu vaktsineerimisel.
Uudised
  • 01.08.21, 19:39
Pfizer ja Moderna tõstsid koroonavaktsiini hinda
Vaktsiinitootja Pfizer tõstis Euroopa uutes tarnelepingutes COVID-19 koroonavaktsiini hinda enam kui veerandi võrra ja Moderna üle kümnendiku, kirjutab Financial Times.
  • ST
Sisuturundus
  • 08.11.24, 17:26
Kehahooldustooted, mis toetavad tervist talveperioodil
Notino ilutoodete veebipood pakub laia tootevalikut just talveperioodiks, mis aitavad talve kergemini ja tervemana vastu pidada.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele