Arvamus: tervishoiu rahastamiseks on paremaid lahendusi kui maksutõus
Riiklikku ravikindlustust tuleks kombineerida eravõimalustega, pakub IIZI Kindlustusmaakleri tegevjuht ja Teenusmajanduse Koja nõukogu liige Igor Fedotov.
Eesti tervishoiusüsteemi praegune rahastusmudel ei ole jätkusuutlik. Analüütikud prognoosivad aastaks 2035 haigekassa puudujääki 900 miljoni eurot. Ravikindlustussüsteemi eelarve sõltub praegu otseselt tööjõumaksude laekumisest, kuid sellest on saanud murekoht - meil on uued töövormid ja ärimudelid, rahvastik vananeb ning tööealise elanikkonna osakaal väheneb.
Möödunud aasta tõi tervishoius kaasa rea olulisi muudatusi, mis jäävad meiega ka siis, kui koroonapandeemia on seljatatud, kirjutab tervisekassa juhatuse esimees Rain Laane.
Raportis „Eesti tervishoiu tulevik. Stsenaariumid aastani 2035“ joonistub välja neli stsenaariumi Eesti tervishoiu tuleviku kohta, mis erinevad teineteisest pakutavate teenuste ulatuse, rahastamise allika ja valdkonnas rakendatava innovatsioonitaseme poolest.
2019. aasta lõpu seisuga oli Eestis ravikindlustusesüsteemiga kaetud 93,6% elanikest (meestest 92,1% ja naistest 95%), kasvanud on ravikindlustatud meeste osakaal, teatas Tervise Arengu Instituut.