EASi rakendusuuringute programmi teises voorus said toetust 30 projekti kogusummas 19,4 miljoni eurot. Kümme projekti neist on ühel või teisel moel seotud meditsiiniga.
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Suti sõnul on positiivne, et kvaliteetsetetest teadusarendusprojektidest on programmis nii-öelda järjekord ukse taga. “Eestis tehakse suurepäraseid teadusarendusprojekte olgu selleks siis isesõitvad autod, biomeditsiin, jäätmete ja põlevkivi tuha taaskäitlus, küberturbe lahendused või 3D prinditud ortoosid,” lisas Sutt.
Seotud lood
Välisministeerium on pakkunud koroonakriisi ajal tuge nutikaid digilahendusi loonud Eesti ettevõtetele välisturgudele sisenemisel. Rahvusvaheliselt tähelepanu on pälvinud e-tervise lahendused, millest mitu konkreetset projekti on leidnud välisturgudel koostööpartnereid ka keset kriisi.
Haigekassa juhtimisel korraldatud kaugteenuste näidisprojektide konkursi kaks võiduprojekti aitavad teha mugavamaks vähi- ja psoriaasipatsientide haiguse jälgimist distantsilt. Hetkel on käimas tihe ettevalmistustöö selleks, et projektid uuel aastal kasutusele võtta.
Tehnikaülikooli insenerid arendavad koostöös Ida-Tallinna Keskhaigla (ITK) taastusravi meeskonnaga 3D-prinditud ortoose, mis on tehtud vastavalt patsiendi kehakujule.
Tüvirakud kui sellised on aina kuumenev teema meditsiiniteaduses ja kliinilises praktikas - ühelt poolt nii ravi mõttes, teisalt oma isiklike rakkude säilitamise osas.
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!