• 19.10.22, 09:00

Rasket kopsupõletikku on mõistlik vaktsiiniga ennetada

Pneumokokknakkusest tingitud kopsupõletiku ravi antibiootikumidega peab algama võimalikult kiiresti, rääkis Põhja-Eesti Regionaalhaigla pulmonoloog Marily Jaagor. Ennetuseks on parim lahendus vaktsineerimine.
Riskirühmi tuleks pneumokoki vastu vaktsineerida.
  • Riskirühmi tuleks pneumokoki vastu vaktsineerida. Foto: Shutterstock
Pneumokokknakkusest tingitud ägeda keskkõrvapõletiku korral alustatakse antibiootikumravi (AB-ravi) kohe kui patsient on üle kahe aasta vana, diagnoos on kinnitatud otoskoopiliselt ja esineb otorröa. ≥2 aasta vanustel lastel alustatakse antibiootikumravi juhul, kui on otoskoopiliselt kinnitatud diagnoos, tugev või kestev (üle 48 t) kõrvavalu, palavik ≥39° C, bilateraalne protsess ja otorröa. Täiskasvanutel alustatakse ravi amoksitsilliiniga ja penitsilliinallergia korral klaritromütsiinga. “Kui patsientidel on saanud mõnel põhjusel eelneva 3 kuu jooksul AB-ravi, tuleks kasutada kombinatsiooni amoksitsilliin/klavulaanhape,” juhtis Jaagor tähelepanu.

Seotud lood

Uudised
  • 03.12.19, 16:49
Eksperdid toetavad riskirühmade vaktsineerimist pneumokokknakkuse vastu
Pneumokokivaktsiin võiks olla riskirühmadele haigekassa tervishoiuteenuste nimekirjas täielikult kompenseerituna, leidis täna kogunenud ekspertkomisjon.
Uudised
  • 05.04.21, 13:00
Pulmonoloog: COVID kahjustub kroonilisi kopsuhaigeid raskelt
Ida-Tallinna Keskhaigla pulmonoloog Kadri Jaama ütleb, et koroonaviirus põhjustab sageli viiruslikku kopsupõletikku, mis võib olla raskem kui bakteriaalne.
Töökuulutused
  • 29.10.24, 14:40
Tartu Ülikooli Kliinikum otsib hematoloogia-onkoloogia kliiniku juhti
Kandideerimise tähtaeg: 15.12.2024

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele