2017. aastal loodi riikliku siirdemeditsiini ja kliiniliste teadusuuringute keskuse baasil kliinikumi ja Tartu ülikooli koostöös kliiniliste uuringute keskus, millest on kujunenud ülikoolihaigla asendamatu tugisüsteem, kirjutab Klinikumi Leht.
- Fotol: Katrin Kaarna. Foto: Tartu Ülikooli Kliinikum
Kliiniliste uuringute keskus on mõeldud erinevat tüüpi teadustöö, sealhulgas uute ravimite, ravimeetodite ja meditsiiniseadmete arendamiseks ning hindamiseks. Keskus pakub arstidele ja meditsiiniteadlastele vajalikku tuge ja kompetentsi, et edendada teaduspõhist meditsiini ning viia teadustulemused igapäevasesse kliinilisse praktikasse, parandades seeläbi patsientide ravikvaliteeti.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tartu ülikool ja Tartu ülikooli kliinikum sõlmisid möödunud neljapäeval teadmussiirdedoktorantuuri raamlepingu, mis võimaldab luua teadmussiirdedoktorantuuri õppekohad kliinikumi töötajatele, kel on soov omandada kliinilise töö kõrvalt doktorikraad.
Tartu ülikooli kliinikumi harvikhaiguste kompetentsikeskus osaleb mitmeaastases üleeuroopalises JARDINi projektis, mille eesmärk on kaardistada harvikhaigustega inimeste terviklik raviteekond. Raviteekonna rajamise ühe osana luuakse Eesti harvikhaiguste register.
Kandideerimise tähtaeg: 22.01.2025