• 23.04.25, 14:00

TAI: Sõeluuringutel avastati enam kui 1500 inimesel vähieelsed muutused

Tervise arengu instituudi (TAI) andmeil avastati Eesti inimestel 2022. aasta soole-, emakakaela- ja rinnavähi sõeluuringus kokku 468 kasvajat. Emakakaela- ja soolevähi sõeluuringus leiti rohkem kui 1500 inimesel vähieelsed muutused, mille ravi võimaldab vähi tekke ära hoida.
Uuringutulemused näitavad, et tänu sõeluuringule on rinnavähisuremus Eestis tõhusalt vähenenud.
  • Uuringutulemused näitavad, et tänu sõeluuringule on rinnavähisuremus Eestis tõhusalt vähenenud.
  • Foto: Shutterstock
Ligi 75% kasvajaist olid diagnoosimisel varases staadiumis, mis võimaldab tõhusama ja vähem kõrvaltoimeid põhjustava raviga saavutada paremad ravitulemused.

Seotud lood

Uudised
  • 17.01.25, 13:56
Uuring: Alla 50aastastel naistel diagnoositakse vähki ligi kaks korda sagedamini kui meestel
Vähidiagnoosid liiguvad USAs järjest enam vanemalt generatsioonilt nooremale ning naiste hulgas on see tõus silmatorkav, näitab uus Ameerika Vähiliidu raport.
Uudised
  • 22.01.25, 13:00
Tänavu saab vähi sõeluuringutel osaleda rekordarv inimesi
Tänavu saab sõeluuringutel osaleda üle 200 000 inimese: rinnavähi omale on kutsutud 113 565 ja emakakaelavähi omale 74 038 naist ning soolevähi sõeluuringule 96 414 meest ja naist. Üle 60 000 inimese on saanud kutse mitmele sõeluuringule.
Töökuulutused
  • 14.04.25, 16:15
Tartu Ülikooli Kliinikum kuulutab välja konkursi juhatuse liikme, teadus- ja arendusjuhi valimiseks
Kandideerimise tähtaeg: 12.05.2025

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele