Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Tänavsuu: ravimihindades tundub õhku olevat üksjagu
See, kui suuri soodustusi on ravimifirmadel võimalik nö letihinnast teha, sunnib küsima, kui palju õhku on moodsa vähiravi hindades tegelikult. Tundub, et üksjagu, kirjutab vähiravifondi „Kingitud Elu“ juhatuse esimees Toivo Tänavsuu.
Vähiravifondi „Kingitud Elu“ juhatuse esimees Toivo Tänavsuu Foto: Terje Lepp
Me küsime absoluutselt alati ravimifirmadelt meie poole pöördunud inimeste ravile soodushinda. Põhjus pragmaatiline: mida soodsama hinnaga ühe inimese ravimi kätte saame, seda rohkem jääb fondi vahendeid teistele abivajajatele.
Uute efektiivsete innovaatiliste vähiravimite turule tulek rõõmustab eelkõige vähipatsiente ja kindlasti pakub rahuldust ka ravi määravale onkoloogile, sest milline arst ei sooviks oma patsienti ravida parimal tõenduspõhisusele tugineval viisil, kirjutab Eesti Vähiliidu nõukogu esimees, onkoloog Vahur Valvere.
Ravimitootjate esindajad toovad ravimite kõrgetest hinadest rääkides välja, et kogu ravimitööstus võtab väga kõrgeid uurimis- ja arendustegevusega seotud riske, mis kajastuvad ka hinnas, niisamuti nagu investeeringute suurus, mis on vajalik edasiseks innovaatiliste ravimite väljatöötamiseks.
Vähiravifond „Kingitud elu” aitab 46-aastast ja 50-aastast naist ning 67-aastast meest võitluses vähiga, toetades nende hädavajalikku vähiravi kokku enam kui 10 000 euroga.
Aluselisest veest on palju kuuldud ja räägitud, kuid millised omadused ja mõjud sel tervisele päriselt on, teavad vähesed. Neile, kes kimpus kõrvetiste, lihasvalude või refluksidega, on aga just aluseline vesi esimene abimees, mille järele haarata ning mis kiiret leevendust pakub.