Sotsiaalministeerium valmistab ette sotsiaal- ja tervishoiu valdkonna teenuste saamise olulist lihtsustamist, kirjutab sotsiaalministeeriumi nutika arengu toetamise osakonna nõunik Taavi Annus.
- Sotsiaalministeeriumi nutika arengu toetamise osakonna nõunik Taavi Annus. Foto: Rene Suurkaev
Selleks, et inimene saaks vajaliku abi kiiremini on kavas vähendada dubleerivaid hindamisi ja inimestelt andmete kogumist ja luua ühtne hindamiskeskkond, mida saavad kasutada erinevate valdkondade spetsialistid. Hindamiskeskkonna loomine on osa avalike teenuste uuenduskuurist, et need oleksid tulevikus kasutajasõbralikud, automaatselt käivituvad erinevate elusündmustega (nt lapse sünd, pensionile jäämine vm) seotud terviklikud teenused.
Seotud lood
Tartu Ülikooli sotsiaal- ja meditsiiniteaduste valdkonna teadlased uurivad ühisprojektis pikaealisi Eesti inimesi, selgitamaks välja heas vaimses seisundis olevate Eesti 100aastaste tervisliku seisundi ja elukeskkonna eripärad.
Euroopa Komisjoni hinnangul on rahuldamata ravivajadusega inimeste osakaal Eestis endiselt üks ELi suuremaid.
Sattusin sotsiaalministeeriumi ja perearstide viimase debati järel lugema kommentaari, et kui tervisekeskuste arendamiseks mõeldud Euroopa Liidu rahast saab osa ka Viljandi haigla, siis valatakse see jälle lihtsalt betooni ja muud ei midagi.
PAIK-projekti raames panid Viljandimaa tervishoiu- ja sotsiaalteenuste pakkujate esindajad kokku uudsed teenused erinevatele sihtrühmadele ning kavandasid nende efektiivseks osutamiseks vajalikud tehnoloogilised lahendused. Kavandatu etapiviisiline elluviimine algab uuel aastal.
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!