PAIK-projekti raames panid Viljandimaa tervishoiu- ja sotsiaalteenuste pakkujate esindajad kokku uudsed teenused erinevatele sihtrühmadele ning kavandasid nende efektiivseks osutamiseks vajalikud tehnoloogilised lahendused. Kavandatu etapiviisiline elluviimine algab uuel aastal.
- Priit Tampere, Viljandi Haigla juht Foto: Raul Mee / Äripaev
Detsembris jõudis lõpule sotsiaalministeeriumi algatatud projekt "Paikkondlike tervishoiu- ja sotsiaalteenuste integreerimise eelanalüüs ja kavandamine (PAIK)", mille edukus tulenes Viljandi tervishoiu- ja sotsiaalteenuste osutajate koostööst. PAIK-projekti kaasati Viljandi maakonna inimestele tervise- ja sotsiaalteenuste pakkujaid, sealhulgas eriarstiabi, perearstiabi, kohalike omavalitsuste sotsiaalteenused, koduõendus, kiirabi, apteegid ja vabakonna esindajad. Pilootprojekti käigus analüüsiti hetkeolukorda ja inimeste vajadusi Viljandimaal ning osapoolte koostöös töötati välja inimese vajadusest lähtuva integreeritud teenuste loomise mudel.
Seotud lood
Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski sõnul on 2018 aasta, mil seni tehtud töö peaks hakkama vilja kandma. Tänavu on kavas käivitada ka mitmed uued projektid, mis kõik sel aastal veel valmis ei saa.
Eesti Perearstid Selts saatis sotsiaalministeeriumile järelpärimise tervisekeskuste investeeringutoetuste II vooru kohta. Selts on seisukohal, et tervisekeskuste raha ei saa suunata HVA haiglate arendamisse.
Tervisekeskuste ehitamine üle Eesti on väga tore ja õige asi, aga teises voorus esmatasandile mõeldud raha eest Viljandisse uue haiglahoone püstitamine ja sisustamine pole seda mitte, kirjutab Tartu Ülikooli tervishoiukorralduse professor Raul-Allan Kiivet.
Reedel, 29. detsembril külastavad Viljandi haiglat Eesti Haigekassa juhatuse esimees Rain Laane ja sotsiaalkindlustusameti (SKA) peadirektor Egon Veermäe.
Notino ilutoodete veebipood pakub laia tootevalikut just talveperioodiks, mis aitavad talve kergemini ja tervemana vastu pidada.