• 20.04.20, 12:41

Õdede liit: mida kriisist õppida ja kuidas edasi minna?

Tervishoiu paari kuu tegemata jäänud plaaniline töö ei mahu kuidagi ülejäänud aastasse ära, kirjutavad Eesti Õdede Liidu juhatuse liikmed Anneli Kannus, Gerli Liivet ja Linda Jürisson.
Õdede liit: mida kriisist õppida ja kuidas edasi minna?
  • Foto: Shutterstock
Kuigi tervishoiusüsteem töötab täistuuridel, seisab suur osa plaanilisest tööst. Plaaniline ravi tagab aga tänases süsteemis haiglatele rahastuse. Perearstisüsteemi rahastusmudel on pisut teistsugune, kuid tulemustasu kannatab ikka. Tervishoiu paari kuu tegemata jäänud plaaniline töö ei mahu kuidagi ülejäänud aastasse ära.

Seotud lood

Uudised
  • 28.02.20, 09:33
Kannus: Õdede puudus on riigi julgeoleku küsimus
Eesti Õdede Liidu president Anneli Kannus tõdeb, et Eesti meditsiinisüsteemis ei jätku õdesid haigestunud kolleegi asendamisekski, rääkimata tõsisemast kriisist.
Uudised
  • 19.09.19, 11:47
Meedikute vaimne tervis hääbub töömahu all
Tohutu töömaht ja hägusad vastutuse piirid tekitavad haiglatöötajates palju stressi ning seda tajutakse ka tagakiusamisena. Läbipõlemine on kerge tulema, ent vaimse tervise tugisüsteemid on puudulikud.
Uudised
  • 27.01.20, 09:30
Hooldekodusse tuleb õde
Rahvastiku vananemine ja krooniliste haiguste levik loob vajaduse parandada hooldus- ja õendusabi kättesaadavust. Õendushaiglad ja hooldekodud on meil olemas, nüüd astus haigekassa järgmise sammu, kirjutab Anneli Kannus, Eesti Õdede Liidu president.
Uudised
  • 20.09.19, 09:44
Hägusad vastutuse piirid tekitavad stressi
Lahti rääkimata ning kokku leppimata kohustuste ja vastutuse piirid eri tasandi tervishoiutöötajate vahel tekitavad stressi, tõdesid õdede esindajad.
Töökuulutused
  • 29.10.24, 14:40
Tartu Ülikooli Kliinikum otsib hematoloogia-onkoloogia kliiniku juhti
Kandideerimise tähtaeg: 15.12.2024

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele