Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
GSK viiendat aastat ravimite kättesaadavuse TOPi esimene
Värskest ravimite kättesaadavuse raportist 2016. aasta kohta selgub, et ravimitööstuse pingutused ravimite kättesaadavuse tagamise parendamisel on varasemast mõnevõrra edukamad.
GSK viiendat aastat ravimite kättesaadavuse TOPi esimene Foto: Scanpix/Reuters
Juba viiendat aastat juhib ravimifirmade rahvusvahelist ravimite kättesaadavuse tabelit GlaxoSmithKline. Neil järgnevad Johnson&Johnson, Novartis AG ja Merck KGaA, selgub ravimite kättesaadavuse raportist, mida saab täismahus lugeda SIIT.
"Tippmeditsiini eest peaks vastutama riik, aga praegu on ministeerium lahkelt kogu vastutuse lükanud kahele suurhaiglale, kes peaks siis korraldama terve Eesti arstiabi kättesaadavust. See ei ole normaalne," nentis PERH-i ülemarst Andres Ellamaa.
31. oktoobril tähistas Eesti Reumaliit oma 25. tegevusaasta täitumist. Eesti Reumaliit on luu- ja liigesehaigete ühinguid ühendav katusorganisatsioon, mis on oma arengus läbi elanud päris mitu etappi, nii nagu ka Eesti Vabariik. Hetkeseisuga on Eesti Reumaliidul 11 liikmesühingut üle Eesti kokku ligi 700 liikmega.
Ravimifirmad näevad, et kliinilisi uuringuid hakatakse Eestisse üha kitsima käega jagama – patsiente on uuringute läbiviimiseks vähe ja ravimiinnovatsiooni ei peeta Eestis piisavalt oluliseks.
Euroopa Ravimitootjate Liidu (EFPIA) juht Richard Bergström tegi sel nädalal Ravimitootjate Liidu kutsel visiidi Eestisse. Külaskäigu eesmärk oli seotud tulevase Eesti eesistumise ajaga, mis leiab aset vähem kui aasta pärast.
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!