• 01.10.17, 08:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Geneerilistel ravimitel on mõju Euroopa eelarvele

Saksamaa Tervishoiu ja Sotsiaaluuringute Instituudi (IGES) 16. novembril 2015 avaldatud aruande kohaselt võivad geneerilised ravimid aidata vähendada Euroopa riikide tervishoiukulude eelarvet.
Ravimid.
  • Ravimid. Foto: Caro /Scanpix
Geneerilised ravimid on tihti oluliselt odavamad kui nendega võrreldavad originaalravimid. Seetõttu võib originaalravimite asemel geneeriliste ravimite kasutamine võimaldada oluliselt kulusid säästa.

Seotud lood

Uudised
  • 20.05.16, 12:00
Ravimite tarbimine ajaga üha kasvab
Eesti elanik käis mullu ravimite eest välja umbes kaks korda rohkem raha kui üheksa aastat tagasi, sealjuures on haiglaapteekides tehtud kulutuste tõus olnud selle ajaga kolmekordne.
Uudised
  • 11.03.16, 14:00
Kumba võetakse paremini, kas originaal- või koopiaravimit?
Geneeriliste ravimite ja ravisoostumuse teemal rääkis Kliinik 2016 konverentsil kliinikumi sisehaiguste ja kliinilise farmakoloogia resident Madli Pintson.
Ravimiuudised
  • 26.02.18, 07:00
Geneerilised ravimid püsivad pildil
Viimasel poolaastal on pidevalt kõneaineks saanud ravimite (põhjendamatu) kallidus ja patsientide üha suurenevad ravimikulud. Palju räägime ka sellest, kuidas originaalravimid on metsikult kallid ja geneerilised lõpmata soodsad. Mis on tõde?
Uudised
  • 04.11.15, 09:10
Uurimus Helsingi ülikoolis: ravimitööstus otsib uut rolli
Aalto ja Helsingi Ülikooli müügiprofessor Petri Parvinen kirjutab oma uues raamatus, kuidas ravimitööstus otsib uut rolli, et säilitada haiguste raviga seotud erioskuseid ja olla ka äritegevuses edukad.
Töökuulutused
  • 29.10.24, 14:40
Tartu Ülikooli Kliinikum otsib hematoloogia-onkoloogia kliiniku juhti
Kandideerimise tähtaeg: 15.12.2024

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele