Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Vahisalu: iga kolmas kardioloogi patsient ei vaja ravi, vaid rahulikumat elurütmi
Pidevalt pinge all olev süda ei oska
lõõgastusperioodil midagi peale hakata ning inimene hakkab esimestel
puhkusepäevadel tundma rinnus torkeid või südames vahelööke, räägib Ida-Tallinna
keskhaigla kardioloog Rein Vahisalu Õhtulehes.
Seepeale kihutab inimene kohe ka südamearsti ukse taha, kus pikkades järjekordades seisavad kõrvuti nii 17- kui 70aastased. Kui viimased ongi juba krooniliseks kiskunud haiguste küüsis, siis esimeste südame töö tundemärgid on tihtipeale samad mis pidevalt ohtliku vaenlasega silmitsi seisvail sõdureil. "Aga meil ei käi ju sõda. Kuid olelusvõitlus karjääririndel ning pidev võistlus naabrite ja tuttavate vahel annavad sama efekti," ohkab Vahisalu.
Hiire süda tulistab 500 lööki minutis, tema padrunivöö on ühe aasta pärast tühi ning tuleb lahkuda, kirjutab südamearst ja kirjanik Rein Vahisalu Eesti Ekspressis.
Eelmise aasta lõpus Tallinnas toimunud kardioloogide teadusüritus ESC Educational Courses 2013 analüüsis stabiilse isheemiatõve ja hüpertensiooni ravi, tehes seda Euroopa Kardioloogide Seltsi värskete juhendite põhjal.
Ida-Tallinn Keskhaigla kardioloog Rein
Vahisalu sõnul peegeldavad südamehaigused üsna hästi seda, kuivõrd inimese
närvikava pingeolukordadele vastu peab, kirjutas Tallinna linnavalitsuse
häälekandja Pealinn.