Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Kuidas valida parimat antihüpertensiivset ravi?
Eelmise aasta lõpus Tallinnas toimunud kardioloogide teadusüritus ESC Educational Courses 2013 analüüsis stabiilse isheemiatõve ja hüpertensiooni ravi, tehes seda Euroopa Kardioloogide Seltsi värskete juhendite põhjal.
Kreeka kardioloog Athanasios Manolis andis nõu, kuidas valida patsiendile parimat antihüpertensiivset ravi ning diskuteeris teemal monoteraapia vs. kombinatsioonravi.
Pidevalt pinge all olev süda ei oska
lõõgastusperioodil midagi peale hakata ning inimene hakkab esimestel
puhkusepäevadel tundma rinnus torkeid või südames vahelööke, räägib Ida-Tallinna
keskhaigla kardioloog Rein Vahisalu Õhtulehes.
Aprilli lõpul kõneles Tallinnas düslipideemia konverentsil kardioloog Mihhail Zemtsovski, et kui haigekassa hakkaks rahastama LDL-kolesterooli eemaldamist verest, saaksid arstid senisest märksa paremini aidata korduva infarktiga patsiente.
Kasahstani Kardioloogide Assotsiatsiooni V kongressil anti prof Margus Viigimaale ning Euroopa Kardioloogide Seltsi juhatuse liikmele Francesco Cosentinole assotsiatsiooni kõrgeim autasu - aumärk "Ak Jurak" (tõlkes "Helge süda").
Aluselisest veest on palju kuuldud ja räägitud, kuid millised omadused ja mõjud sel tervisele päriselt on, teavad vähesed. Neile, kes kimpus kõrvetiste, lihasvalude või refluksidega, on aga just aluseline vesi esimene abimees, mille järele haarata ning mis kiiret leevendust pakub.