2012. aasta kevadel tegevust alustanud meditsiiniteenuste ekspordi arendamisele suunatud klastri Medicine Estonia esimene projektiperiood lõppeb selle aastaga. Klastri esindaja teatas, et tegevust plaanitakse jätkata.
Kahe tegutsemisaasta jooksul on läbi viidud edukaid projekte ja huvi klastri tegevuse vastu aina kasvab, seetõttu on klastri juhatuse liikme, Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse esimehe Tõnis Alliku sõnul plaanis tegevust jätkata ka uuel aastal. „Tegevuse jätkamisel on klastril kindlasti oluline panustada ka arendustegevustesse. Tänaseks teame palju paremini, millised on välispartnerite ootused meie teenuste osas ja parandust vajavaid teemasid on mitmeid. Oleme teadlikud, et meil on vaja koolitada inimesi ja disainida konkreetseid teenuseid sihtturu spetsiifilistest vajadustest lähtuvalt. Arendustegevustes on plaanis senisest rohkem teha koostööd Eesti ülikoolide ja teadlastega,“ sõnas Allik.
Seotud lood
Raviturism kasvab igal pool maailmas, seda ka Eestis. Euroopas kasvab nõudlus piiriülese raviteenuse osas ja seda võimalust tasub Eestil kindlasti kasutada, kirjutab Ida-Tallinna Keskhaigla turundusosakonna juhataja Inge Suder.
Meditsiiniteenuste ekspordile ja arendamisele keskendunud klastri Medicine Estonia hinnangul püsis Eesti meditsiiniteenuste eksport 2015. aasta algupoolel vaatamata Venemaa turu vähenemisele stabiilsena.
Tervishoiuteenuste pakettide välja arendamine välispatsiendi tarbeks parandab kvaliteeti ka Eesti inimestele, räägib Lääne-Tallinna keskhaigla ekspordijuht Jana Band Meditsiiniuudiste küsimustele vastates.
Aluselisest veest on palju kuuldud ja räägitud, kuid millised omadused ja mõjud sel tervisele päriselt on, teavad vähesed. Neile, kes kimpus kõrvetiste, lihasvalude või refluksidega, on aga just aluseline vesi esimene abimees, mille järele haarata ning mis kiiret leevendust pakub.