Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
ITKs ellu jäänud väikseim enneaegne kaalus vaid 585 grammi
Meditsiin on kiiresti edasi arenenud ja järjest rohkem enneaegseid lapsi jõuab oma arengus teistele omaealistele järele. Ida-Tallinna keskhaigla naistekliinikus ellu jäänud kõige väiksem patsient kaalus 585 grammi.
Kümnest lapsest üks sünnib siia ilma enneaegsena. Selline laps nõuab suuremat tähelepanu arstidelt ja hingejõudu lapsevanematelt, vahendas ERR saadet "Aktuaalne kaamera".
Kuni 1992. aastani ei registreeritud sünnina ega ravitud vastsündinuid, kui ema rasedus lõppes enne 28. rasedusnädala täitumist, vastsündinu kaal oli alla 1000 grammi ja pikkus ei ületanud 35 cm. Need vastsündinud enamasti surid esimesel elunädalal, sest vastsündinute intensiivravi vahendid olid veel vähe arenenud ja puudusid võimalused hingamispuudulikkuse raviks, räägib Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliiniku neonatoloogia osakonna lastearst Anne Antson oktoobrikuu Terviseuuudistes.
Neljapäeval, 17. novembril tähistatakse rahvusvahelist enneaegse sünni päeva, mille eesmärk on juhtida tähelepanu enneaegsuse olemusele ja sellega seotud probleemidele.
WHO ja UNICEFi Beebisõbraliku Haigla Initsiatiivi (Baby Friendly Hospital Initiative (BFHI)) loomisest 1990ndate alguses on möödas juba üle kahekümne aasta, kuid pediaater Adik Levini elutöö neonataalse meditsiini humaniseerimisel jätkub ka täna.
Enneaegse sünni päeva eesmärgiks on enneaegselt sündinud laste, nende vanemate ja lähedaste toetamine ning nende murede, probleemide ja vajaduste teadvustamine ühiskonnas ning lahenduste leidmine. Eesti vanim Sünnitusmaja tähistab solidaarselt maailmaga enneaegse sünni päeva.