Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Lõpuks: õdede ja residentide retseptiõigus võeti seadusena vastu
Häältega 82 poolt, üks vastu ja kolm erapooletut võttis riigikogu eile, 9. detsembril vastu valitsuse algatatud tervishoiuteenuste korraldamise seaduse ja teiste seaduste muutmise seadus (73 SE).
Foto: ÄP fototoimetus
Muudatused võimaldavad muu hulgas väljastada pereõdedel osade ravimite retsepte. Samuti tekib osade ravimite väljakirjutamise õigus residendil alates kolmandast residentuuri aastast.
Riigikogus sel nädalal vastu võetud tervishoiuteenuste korraldamise seaduse ja teiste seaduste muutmise seadus andis muuhulgas retseptiõiguse ka pereõdedele, kes saavad edaspidi õiguse iseseisvalt kordusretsepte väljastada, kui nad on läbinud kliinilise farmakoloogia täienduskoolituse.
Eesti õdede esindajad käisid oktoobri lõpus
sotsiaalministeeriumis arutamas soovi anda 2011. aastast pereõdedele piiratud
õigus retsepte välja kirjutada.
Sotsiaalministeeriumi tervishoiuosakonna juhataja Heli Paluste sõnul hõlmab hetkel veel kooskõlastusringil olev ja pereõele retseptiõiguse andev seaduse muudatus vaid piiratud hulka ravimeid ja nende väljakirjutamisele on kehtestatud piirang – pereõel on ainult korduva retsepti väljakirjutamise õigus.
EÕL Pereõdede Seltsingu juhataja Katrin Kippari sõnul oleks retseptiõiguse koolitusest eriti huvitatud maapiirkondades töötavad pereõed, kuna seal on õed suure osa vastuvõtuajast üksi.