Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Suur huvi retseptiõiguse vastu on maapiirkonna õdede seas
EÕL Pereõdede Seltsingu juhataja Katrin Kippari sõnul oleks retseptiõiguse koolitusest eriti huvitatud maapiirkondades töötavad pereõed, kuna seal on õed suure osa vastuvõtuajast üksi.
Foto: Caro /Scnpix
TÜ poolt korraldatud kliinilise farmakoloogia täiendkoolitus on eelduseks sellele, et pereõel tekiks võimalus teatud ravimiretsepte väljastada. Selline kursus on olnud seni vaid ühe korra ja selle läbis aastatel 2011-2012 kokku 19 pereõde. Olete te seltsingus uurinud, kui suur õdede huvi selle koolituse läbimise vastu veel oleks (võib ka hinnanguliselt öelda)?
Huvi retseptiõiguse vastu on õdede hulgas väga suur ning retseptiõiguse saamiseks vajalik kliinilise farmakoloogia täienduskoolitus kindlasti jätkub, kinnitas kursuse koordinaator, TÜ polikliiniku ja peremeditsiini õppetooli juht professor Ruth Kalda.
Viis aastat tagasi oktoobri lõpul käisid õdede esindajad sotsiaalministeeriumis ametnikega arutamas, millistel tingimustel võiks tekkida pereõel õigus väljastada ravimiretsepte. Käima lükatud ravimiseaduse muudatus on 2015 oktoobriks jõudnud riigikokku, läbinud ka esimese lugemise ja on väga reaalne, et kaua oodatud muudatus jõustub veel selle aastanumbri sees.
Riigikogu täiskogu arutab homme, 9. detsembril ravikindlustuse seaduses muudatusi, mis võimaldavad muu hulgas väljastada pereõdedel osade ravimite retsepte. Samuti tekib osade ravimite väljakirjutamise õigus residendil alates kolmandast residentuuri aastast.