Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Funktsionaalse iseseisvuse mõõdik annab teadmise, kuidas edasi minna
Insult on sage ja oluline terviseprobleem kogu maailmas, olles ülemaailmselt teine levinum surmapõhjus kardiovaskulaarsete haiguste kõrval.
Foto: Meeli Küttim
Insuldihaige akuutravi on Eestis praegu väga hästi korraldatud. Akuutravil viibib insuldihaige 6-7 päeva, edasi aga vastava näidustuse olemasolul 42 päeva intensiivses taastusravi haiglas.
Haigekassa lubab Haapsalu neuroloogilisele rehabilitatsioonikeskusele selleks aastaks 5 protsenti rohkem ravijuhtusid, kuid pikki järjekordi see lühendada ei suuda.
Novembris Orlandos toimunud Ameerika südameassotsiatsiooni kohtumisel tutvustati kahte viimase aja olulisemat uuringut hüpertensiooni vallas: SPRINT ja ACCORDION. Kardioloog Margus Viigimaa tõdeb, et kuigi nende uuringute tulemusi ei saa üheselt Euroopa patsientidele üle kanda, pakuvad tulemused hulgaliselt arutlusteemat.
Täna, 3. oktoobril kell 10.00 algab Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis tegevusteraapia täienduskoolitus kolmele tulevasele tegevusteraapia õppejõule Ukrainast, mis saab teoks tänu Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli, SA Ida-Tallinna Keskhaigla ja NATO/NSPA ühisprojektile.
Eesti Haigekassa ja Tartu Ülikooli arstiteaduskonna koostööleppe alusel moodustatud ravikvaliteedi indikaatorite nõukoda kinnitas Eesti Neuroloogide ja Neurokirurgide Seltsi poolt välja töötatud 9 neuroloogia indikaatorit. Indikaatorite nõukoda avaldas seltsile tunnustust patsiendikeskse lähenemise eest ning positiivsena märgiti ka seda, et lisaks insuldi ägedale faasile on indikaatorite nimetamisel võetud arvesse ka edasist raviprotsessi.