Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Teadlased: elame küll kauem, aga kindla piirini
Kuigi inimeste keskmine oodatav eluiga kasvab tänu meditsiini arengule ja ohutumale elukeskkonnale jõudsalt, pole maksimaalne vanus viimastel kümnenditel märgatavalt tõusnud, näitab värske uuring.
Vanur. Foto: ÄP/Arno Mikkor
Töö vihjab, et inimeste elupäevad Maal on vähemalt praegusel ajastul loetud, kirjutab ERRi teadusportaal Novaator.
2013. aastal kaotas Eesti rahvastik 493 740 eluaastat – mehed 223 190 ja naised 270 550 aastat. See on samaväärne 6389 inimese kaotusega, kui võtta arvesse, et samal aastal oli keskmine eeldatav eluiga veidi üle 77 aasta.
Võrreldes 2014. aastaga kasvas tervishoiutöötajate arv mullu neli protsenti, nii arstide kui hambaarstide arv kaks protsenti ja õdede arv viis protsenti.
Arenenud riikide demograafilisi andmeid uurinud teadlased nendivad, et ajaloolises kontekstis on tegu hiljutise nähtusega ning elueas tekkis märgatav vahe alles 19. sajandi lõpus.
Aluselisest veest on palju kuuldud ja räägitud, kuid millised omadused ja mõjud sel tervisele päriselt on, teavad vähesed. Neile, kes kimpus kõrvetiste, lihasvalude või refluksidega, on aga just aluseline vesi esimene abimees, mille järele haarata ning mis kiiret leevendust pakub.