Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Terviseamet: kindlustusfond võiks tulla terviseameti juurde
Terviseamet toetab tervishoiuteenuse osutajate mittesüülise sundkindlustuse loomist ja teeb ettepaneku seostada see tegevuslubade omamisega (väljaandmisega) ning luua riiklik kindlustusfond terviseameti juurde, seisab terviseameti poolt sotsiaalministeeriumile saadetud arvamuses.
Oma arvamuses eelnõule soovitab terviseamet patsiendikahjude hüvitamise süsteemi edasisel väljatöötamisel kehtestada selged ja üheselt mõistetavad kriteeriumid analoogselt Šotimaa üleminekul süülisest süsteemist mittesüülise kasutamisele. Terviseameti hinnangul sobiksid Šotimaal kasutatud kriteeriumid ka täiesti muutumatul kujul ülevõtmiseks ka Eestis.
Mittesüüline vastutus ei pruugi parandada meditsiinisüsteemi ja arstiabi kvaliteeti, kuid ravivigade arutamine on siiski oluline hindab Tartu ülikooli meditsiinilise mikrobioloogia professor Irja Lutsar.
Advokaadibüroo Teder jurist Janus Paurman kõneles augustis toimunud arvamusfestivalil, et kuna meditsiinialased vaidlused on enamjaolt delikaatset laadi, saavad paljud neist kõigi osapoolte huvides lahenduse enne igasugust kohtuskäimist kokkukeppe teel.
Sotsiaalministeeriumi tervishoiuvõrgu juhi Heli Paluste sõnul on praegu vabatahtliku kindlustusega kaetud 70 protsenti arstidest, kuid see kaitseb eelkõige arste juhtudel, kui patsient nõuab hüvitist. Lisaks on tõendamiskohustus patsiendil.
Kui tuli avalikuks, et Kohtla-Järve haiglas valediagnoosi pannud arst on kohtu all ja süüdimõistmisel võib ta kuni kolmeks aastaks vangi minna, kirjutas perearst Eero Merilind sotsiaalmeedias, et sellises Eestis ta ei taha elada.