TÜ Kliinikumi n närvikliiniku professor Toomas Asser leiab, et usutavasti vastab enamus meie diplomijärgse õppe programmidest UEMS-i nõuetele, kuigi see ei pruugi olla nii kõikide erialade osas.
- Tartu Ülikooli Närvikliiniku juhataja Toomas Asser Foto: Raul Mee
Möödunud aasta lõpus valmis Eesti Nooremarstide Ühenduse tellimusel mõttekoja Praxis analüüs „Residentuur Eestis – kuidas edasi?“. 2017. aasta veebruarikuu jooksul laekunud 600 ankeedist olid analüüsiks sobilikud 454. Oma hinnangu esitatud väidetele andis 218 residenti, 55 residentuuri äsja lõpetanut ja 181 residentide juhendajat. See on piisav hulk vastanuid üldistuste tegemiseks. Tunnistan, et minul jäi see ankeet vastamata. Mitte soovimatusest, vaid aja korraldamatusest. Aga tunnustuseks residentide soovile leida ja analüüsida valitud elukutse omandamise korralduse probleeme, oleks siiski pidanud leidma aega küsitluses osalemiseks. Seega saan vaid mõne kommentaariga osaliselt seda tasa teha.
Seotud lood
Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna dekaani professor Margus Lemberi sõnul on hea, et riik välisarstide Eestisse tööle asumise valdkonda korrastada püüab.
Arst-residentidele tagatakse seadusemuudatusega katkematu ravikindlustuskaitse.
Eesti Naistearstide Selts pöördus terviseministri poole palvega pikendada sünnitusabi ja günekoloogia residentuuri nominaalset õppeaega senise nelja aasta asemel viiele aastale.
Ligi 800 meditsiinivaldkonna töötajat koguneb järgmisel nädalal Tartusse konverentsile "Kliinik 2018", kus kolme päeva jooksul astuvad lühiettekannetega üles tunnustatud arstid üle Eesti.
Kandideerimise tähtaeg: 22.01.2025