Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Tervisekeskuste seadus lükati kooskõlastusahju
Kooskõlastusele läks tervishoiuteenuste korraldamise seadus, millega pannakse paikad uued reeglid
esmatasandi korraldamiseks. Eelnõu tekitas osapooltes hulgaliselt küsimusi.
Üks esimesi valminud tervisekeskuseid on Mustamäe Tervisekeskus. Esiplaanil keskuse ehitanud LTKH finantsjuht Siim Kallast. Foto: Ann Vaida
Enim puudutab seadus perearste ja nemad leiavad väljatöötatavast seadusest hulgaliselt küsitavusi. Eesti Perearstide Seltsi president Le Vallikivi ütleb tagasisides, et enne esmatasandi reformima asumist tuleb alustuseks üheselt defineerida esmatasandi tervisekeskuse olemus, funktsioon ja teeninduspiirkonna mõiste. Samuti tuleb defineerida esmatasandi tervisekeskus uue teenuseosutaja liigina.
Tervise- ja tööminister allkirjastas 13. märtsil 2018. aastal uue määruse nr 5 „Tervisekeskuste kaasajastamine“, mis avaldatakse Riigi Teatajas ja jõustub kolmandal päeval pärast avaldamist.
Eesti Perearstide Selts on jätkuvalt seisukohal, et enne esmatasandi reformima asumist tuleb esmatasandi tervisekeskuse olemus, funktsioon ja teeninduspiirkonna mõiste üheselt defineerida. Samuti tuleb defineerida esmatasandi tervisekeskus uue teenuseosutaja liigina, sh tegevusloa nõue - see on edasisteks arenguteks täiesti vältimatu, kirjutab seltsi president Le Vallikivi.
Nii Viljandi kui ka Ida-Viru Keskhaigla on olnud pikalt investeeringute ootenimekirjas ja nende haiglate arendamisse panustab riik esmajärjekorras, ütles terviseminister Jevgeni Ossinovski 5. märtsil riigikogu istungil.
Aluselisest veest on palju kuuldud ja räägitud, kuid millised omadused ja mõjud sel tervisele päriselt on, teavad vähesed. Neile, kes kimpus kõrvetiste, lihasvalude või refluksidega, on aga just aluseline vesi esimene abimees, mille järele haarata ning mis kiiret leevendust pakub.