Eesti Perearstide Seltsi juht Le Vallikivi ütleb, et terviseministri tooli ootamatu vabastamine võib saata tulevastele otsustajatele sõnumi, et teatud teemadega on tervishoius enda heaolu nimel mõttekam mitte tegeleda.
- Eesti Perearstide Seltsi juht Le Vallikivi. Foto: Eiko Kink / Äripäev
Meditsiini põhiolemus ei ole ju mõeldud selleks, et ravitseda rikastele ja ilusatele inimesetele pähekaranud tervisemuresid, vaid pigem ju ikkagi see, et aidata inimesi, kes seda abi kõige enam vajavad ja kes end ise aidata ei suuda. Seetõttu oli Jevgeni Ossinovski ministriaja algus muljetavaldavalt sirgeselgne ja paljutõotav – ta julges välja öelda selliseid asju, mis oma ettearvatavas ebapopulaarsuses parempoolse suunitlusega pidevalt vahelduvatele ministritele oleks tundunud pühaduseteotusena. Näiteks, et tervis on inimõigus ja universaalne kindlustuskaitse peab tagama juurdepääsu tervishoiule kõigile inimestele. Või et tugev esmatasand on meditsiini vundament. Või et alkoholipoliitikas me peame julgema olla märkimisväärselt radikaalsemad.
Seotud lood
Ravimitootjate Liidu juht Riho Tapfer leiab, et uus terviseminister võiks ja peaks tundma tervishoidu samahästi kui Maris Jesse näiteks.
Sotsiaaldemokraatide esimees Jevgeni Ossinovski teatas laupäevasel erakonna volikogul, et keskendub valimiste eel sajaprotsendiliselt erakonnale ning paneb riigieelarve strateegia läbirääkimiste järel tervise- ja tööministri ameti maha.
Täna, 16. aprillil toimuma pidanud sotsiaaldemokraatliku erakonna juhatuse koosolek jäi ära, sest terviseministri kandidaati, kelle üle nõu pidada plaaniti, hetkeseisuga endiselt ei ole.
Eesti Õdede Liidu juht Anneli Kannus leiab, et senise terviseministri muidu head sooritust vähendab tema ootamatu teade ametist loobumise kohta.
Kandideerimise tähtaeg: 22.01.2025