2018. aastal tasus haigekassa 233 000 täiskasvanu hambaravihüvitise eest kokku üle 11 miljoni euro. Aina kasvav hambaarstide külastatavus näitab, et hambaravihüvitis on aidanud paljudel pöörduda kontrolli ja alustada vajadusel hambahaiguse ravi.
- Foto: Scanpix/ PantherMedia
„Suur hüvitise kasutajate hulk näitab selgelt toetuse vajalikkust. Kuna hambaravi on kallis teenus, ei saanud enne hüvitise jõustumist väga suur hulk inimesi Eestis endale hambaravi lubada. Rahalistel põhjustel jättis hambaarsti juurde minemata ligi 285 000 inimest. Need inimesed pidid väiksema sissetuleku tõttu tegema elus muid valikud ja sageli ei olnud hambaravi nende teenuste seas, mida igapäeva kulutuste kõrval lubada sai,“ selgitab tervise- ja tööminister Riina Sikkut.
Seotud lood
Eesti Hambaarstide Liidu president Marek Vink võtab kokku, mis jääb meenutama lõppevat aastat. Murekohad on riikliku hambaravihüvitiste süsteemi mittetoimimine ning puudulik ennetustöö.
Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonna eest vastutav abilinnapea Tõnis Mölder tõdes, et aastast aastasse on haigekassa eelarve muutunud inimestele aina kasulikumaks ning on näha, et Rain Laane juhtimisel keskendub haigekassa ka oma vigade parandamisele.
Eelmise aasta Äripäeva viimases Tervisesaates tutvustas haigekassa avalike suhete ja tervisedenduse osakonna spetsialist Taisi Kõiv haigekassa järgmise aasta plaane, milles on suur rõhk haiguste ennetusel.
Juba aastaid vältab haigekassa ja Eesti Hambaarstide Liidu vägikaikavedu, kumma arvutatud hambaravi hind on õiglane ja kes hoolib paremini inimeste hammaste eest, kirjutab Meeme Mõttus, CityMed hambaarst, taastava hambaravi teaduste magister.
Notino ilutoodete veebipood pakub laia tootevalikut just talveperioodiks, mis aitavad talve kergemini ja tervemana vastu pidada.