Täna Brüsselis toimuva maailma esimese üleilmse vaktsineerimisteemalise tippkohtumise eesmärk on aidata kaasa vaktsiinennetatavate haiguste leviku peatamiseks ning takistada vaktsiinide kohta eksitava teabe levikut maailmas.
- Maailma Terviseorganisatsiooni peadirektor Tedros Adhanom Ghebreyesus. Foto: Reuters, Scanpix
Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker sõnas: „On lubamatu, et maailma arenenud riikides surevad lapsed ikka veel haigustesse, mis oleks tulnud juba ammu välja juurida. Veel halvem on see, et meil on lahendus olemas, aga seda ei kasutata täiel määral. Vaktsineerimisega juba hoitakse ära 2–3 miljonit surmajuhtumit aastas ja kui vaktsineerituse tase maailmas tõuseks, võiks see ära hoida veel 1,5 miljoni inimese surma. Tänane tippkohtumine annab võimaluse selle probleemiga tegeleda. Komisjon jätkab koostööd ELi liikmesriikidega nende jõupingutustes ja meie partneritega, kes täna siin on. Tegemist on üleilmse probleemiga, mille peame lahendama üheskoos ja kohe.“
Seotud lood
Eesti jaoks kaks kõige suuremat ohtu on ulatuslik mürgistus ja nakkushaiguste epideemia, selgub terviseameti avaldatud tervishoiusündmuste riskianalüüsist.
2019. aasta esimese kuue kuuga on Eestisse reisidelt kaasa toodud 69 erinevat nakkushaigust, sealhulgas süüfilis, düsenteeria, leetrid, läkaköha, kõhutüüfus, Dengue palavik jne.
Selle aasta esimese kvartali jooksul on leetritevastast kaitset uuendanud 1337 täiskasvanut, terve 2018. aasta jooksul revaktsineeris end Eestis kokku 1502 ning 2017. aastal 373 täiskasvanut.
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!