Uurimistöös uuriti MVA tehnoloogia abil üle 500 erineva kliinilise proovi. Foto: Shutterstock
Maailmas põeb seda üle kahe miljoni inimese, Eestis on hinnanguliselt 1500 sclerosis multiplex diagnoosiga patsienti. Umbes 20% neist patsientidest eelneb haigusele nägemisnärvi põletik (optiline neuriit). Samas kõigil optilise neuriidi patsientidel ei arene see aja möödudes hulgiskleroosiks.
Homme, 20. juunil kell 12 esitlevad Ida-Tallinna Keskhaigla (ITK) ning Tallinna Tehnikaülikool (TalTech) virtuaalreaalsuse kasutamist patsientide taastusravis. Inseneride ja meditsiinitöötajate rahvusvahelise arendustöö eesmärgiks on leida parimaid tehnoloogilisi lahendusi taastusravi patsientide tervenemise toetamiseks ja pärast raskeid haigestumisi parima elukvaliteedi tagamiseks.
Meditsiiniuudiste sügisesel neuroloogiakonverentsil pidas sclerosis multiplex´i ja teiste autoimmuunhaiguste teemalise ettekande Lääne-Tallinna Keskhaigla närvihaiguste kliiniku juhataja, Tallinna Tehnikaülikooli dotsent neuroloog Katrin Gross-Paju.
Enamikul juhtudel ei anna koroonaviirusega nakatumine põhjust Sclerosis multiplex ravi katkestada. Individuaalselt tuleb läheneda bioloogilise ravi korral.
Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) teadlased lõid prototüübi innovaatilisele sensorile, mis monitoorib kopsude ventilatsiooni ja hapniku edasikandumist kudedesse vereringe kaudu.