Haigekassa ja Tartu Ülikooli Kliinikum viisid eelmisel aastal läbi 40–49-aastaste meeste terviseuuringu, milles osales üle 3300 mehe ning esmaste tulemuste põhjal ei ole Eesti meeste tervis kiita.
- TÜKi meestekliiniku juht professor Margus Punab. Foto: Andras Kralla
Mehele mõeldud tervisekontroll keskendus südame-veresoonkonna, eesnäärme, seksuaaltervise- ja vaimse tervise riskide väljaselgitamisele. Kuna uuringu kulud maksis haigekassa, oli osalemine uuringuprogrammis meestele tasuta. Selles osalemiseks tuli meestel täita uuringu nõusolekuleht ja elektrooniline terviseankeet, millele järgnesid vereanalüüsid, vererõhu mõõtmine ja kehaehituse aparaatanalüüs. Kogutud andmete põhjal analüüsiti mehe terviseseisundit ja terviseriske ning vajadusel suunati ravile.
Seotud lood
Medita kliiniku meestearst dr Kristo Ausmees tõdeb, et 2004. aastal Tartu piirkonnas korraldatud Euroopa meeste vananemise uuring ei pakkunud üllatusi, sest seksuaalhäired on Maarjamaa meeste seas üsna levinud, kirjutab Mees&Tervis.
Täna toimub konverents „Mehe tervis“, kus käsitletakse teemasid, mille olulisus eesti mehe elus on väga tähtsal kohal.
Prostatiit ehk eesnäärmepõletik on salakaval haigus, mille tekkepõhjused ja -mehhanismid jäävadki teinekord saladuseks. Põeb seda aga elu jooksul iga teine mees.
Regionaalhaigla raadiosaates "Tervisepooltund" rääkisid eesnäärmevähi riskifaktoritest, diagnostikast ja tänapäeva ravivõimalustest kirurgiakliiniku juhataja Leonhard Kukk ja uroloog Margus Krabi.
Kandideerimise tähtaeg: 22.01.2025