Medita kliiniku meestearst dr Kristo Ausmees tõdeb, et 2004. aastal Tartu piirkonnas korraldatud Euroopa meeste vananemise uuring ei pakkunud üllatusi, sest seksuaalhäired on Maarjamaa meeste seas üsna levinud, kirjutab Mees&Tervis.
Uuringus osalenud 40- kuni 79-aastatest Eesti meestest elab regulaarset seksuaalelu 73 protsenti, mis oli uuritud kaheksa erineva Euroopa regiooni kõige madalam näitaja. Doktor Ausmees nendib, et ilmselt on seksuaalsus või sellest tulenevad probleemid üks olulisemaid komponente, mis mõjutab ka Eesti meeste depressiivsust, suurt enesetappude suhtarvu, madalamat keskmist eluiga ja krooniliste haiguste avaldumist, võrreldes Euroopa eakaaslastega.
Seotud lood
Meestearst Kristo Ausmees rõhutab, et kui pärilike haiguste vastu tihti ei saa, siis oma elustiili kujundamine on iga mehe enda teha. Tema Tartu Ülikoolis kaitstud doktoritööst selgub, et just elustiil võib olla mõne keskealise mehe viljatuse või viljakusprobleemide taga, kirjutas tarbija24.
Kristo Ausmees kaitseb täna Tartu ülikoolis filosoofiadoktori kraadi väitekirja, mille teemaks keskealiste meeste reproduktiivfunktsioon: seos eesnäärme, elustiili faktorite ja paari viljatusega.
Meeste põhihaigusi ravides jäetakse pahatihti tähelepanuta haigusega kaasnevad seksuaaltervise probleemid, ütleb Medita kliiniku meestearst Kristo Ausmees.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.